Gdzie kupić opony? W sklepie internetowym czy stacjonarnym?

Motorem napędowym pędu technologicznego jest rozwój Internetu. Coraz większa ilość przedsiębiorstw nowo powstałych decyduje się na formę e-biznesową, czyli opartą o działania sieciowe. Nie inaczej jest z branżą motoryzacyjną zwłaszcza jeśli chodzi o sprzedaż poszczególnych elementów. Jednym z nich są opony, które zgodnie należy zmieniać przynajmniej dwa razy w roku.

Ani się nie obejrzymy, a zima przeminie – nastanie wiosna, a z nią kolejna wymiana opon. Nie sposób zatem nie dziwić się, że ruch związany z kategorią „motoryzacja” nabiera na dynamizmie. Producenci największych marek mają tego świadomość i stopniowo kreują kolejne – coraz bardziej atrakcyjne oferty. Ważnym walorem tego typu systemu sprzedaży darmowa i błyskawiczna wysyłka. Zanim jednak zaufamy określonej ofercie, warto przede wszystkim sprawdzić markę, która ową ofertę wystawia. Research pozwoli na uniknięcie przykrych konsekwencji w postaci opóźnień, czy wybrakowania. W takiej sytuacji bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup opon w sklepie stacjonarnym. Kluczowym czynnikiem wyboru w takich sytuacjach zdaje się być mimo wszystko cena, która zgodnie ze statystykami w sieci jest mniejsza.

Rynkowe zróżnicowanie

Różnica w cenach to nie jest jedyna różnica w przypadku kryteriów związanych z wyborem opon. Ważnym aspektem jest także marka – prestiż sprzedającego. W Polsce nie brakuje opon najtańszych – produkowanych zazwyczaj w Chinach, ale ich jakość jest porównywalna do cen – niezwykle niska. Szeroka oferta renomowanych marek może odstraszać ceną, jednak razem z jej wysokością rośnie poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W takich przypadkach mamy do czynienia z produktem wielosezonowym w pełnym tego słowa znaczeniu. Opony letnie, podobnie jak opony zimowe różnią się głównie ze względu na rozmiar oraz parametry. Kluczowym parametrem jest oczywiście przyczepność na której poziom składają się dwa elementy – rodzaj bieżnika oraz mieszanka. W momencie wyboru warto również przyjrzeć się dacie produkcji. Opony, które przeleżały w magazynie kilka lat nie będą dobrym wyborem nawet w przypadku renomowanych firm.

Podsumowanie i wnioski

Skorzystanie z oferty internetowej obarczone jest sporym ryzykiem, jednak przy odrobinie szczęścia oraz wykorzystaniu stosownej wiedzy może okazać się, że zaoszczędziliśmy w ten sposób sporą sumę pieniędzy. Kluczowym aspektem w momencie wyboru jest zatem chłodna analiza oraz kalkulacja. Nie obejdzie się bez wspomnianego researchu oraz dogłębnych oględzin stanu tytułowego elementu.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Akcesoria.cnc.info.pl – oferujący wysokiej jakości części i elementy maszyn – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/520-mechanika/elementy-maszyn

Gdzie kupić opony? W sklepie internetowym czy stacjonarnym?
3.5 (70%) 4 votes

Podziel się!

1 Komentarz do “Gdzie kupić opony? W sklepie internetowym czy stacjonarnym?

  1. Dobrze, że nie muszę się zajmować zakupem opon i martwić się ich przechowywaniem. Mam prawo jazdy, ale korzystam tylko z wypożyczalni samochodów od czasu do czasu, kiedy potrzebuję. Moim zmartwieniem jest tylko wybór odpowiedniego modelu i jego rezerwacja. Wszystkie sprawy techniczne zostawiam fachowcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *